رمز خود را فراموش کرده اید ؟

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی انواع کشتی

دکوراسیون داخلی شناور

یکی از مهمترین بخش هایی که در ساخت یک شناور باید مد نظر قرار داد، دکوراسیون داخلی آن است. این بخش شامل دو مرحله است که از طراحی آغاز و سپس به مرحله اجرا می رسد. کیفیت، راحتی و زیبایی سه اصل است که ما در اجرای دکوراسیون همواره رعایت می کنیم.

مرحله اول

  • طراحی
  • تهیه نقشه تزئینات
  • تهیه نقشه اتوکد و طراحی سه بعدی
  • تعیین جنس و رنگ ورق‌های پوششی دیواره‌ ها
  • طراحی لوازم داخلی کابین‌ها مانند تخت،میزروم و…

مرحله دوم

  • اجرای دکوراسیون
  • فریم‌بندی
  • عایق‌کاری
  • زیرکاری
  • روکاری (شامل صفحه‌کاری،زهوار،کف و لوازم جانبی)

اجرای دکوراسیون

اولین مرحله در زمینه اجرای دکوراسیون داخلی هر شناور تهیه نقشه اتوکد می‌باشد که با استفاده از اندازه‌هایی که در شماتیک کلی شناور مشخص شده است بدست می‌آید.با برجسته کردن طرح اتوکد  طرح سه بعدی (3D) حاصل می‌شود که در این مرحله می‌توان نوع کالای مصرفی و رنگ آن را انتخاب نمود و طراح پس از مشخص شدن نوع متریال از چند طرح و رنگ مختلف استفاده می‌شود تا شما مشتریان عزیز قدرت انتخاب بیشتری داشته باشید.

در این مرحله با توجه به نقشه و نوع کالای استفاده شده در دکور،توسط ناظر فنی دکوراسیون و ناظر فنی سازه شناور انجام می‌شود.در واقع فریم‌بندی بستر اجرای دکوراسیون است. انتخاب نوع فریم بسته به جنس شناور ممکن است از فولاد، آلومینیوم و یا فایبرگلاس باشد.

گام دوم عایق‌کاری‌ست که پس از انجام فریم‌بندی انجام می‌شود.در این مرحله با توجه به انتخاب مشتری از عایق‌های مختلفی نظیر آرموفلکس،ایزوفلکس،پشم سنگ و پشم شیشه استفاده می‌شود که این عایق‌ها در فضاهایی خاص مورد استفاده واقع می‌شود.در واقع اکثر فضاهایی که به بیرون ارتباط دارند در معرض گرما و سرما هستند عایق می‌‎شوند.

پس از اجرای کامل عایق مرحله زیرکاری که یکی از مهمترین مراحل اجرای دکوراسیون است انجام می‌شود.در این مرحله نیز با توجه به نوع کالای مصرفی که توسط مشتری انتخاب شده،  قطعات برش زده در ابعاد مشخص بر روی فریم‌ها نصب می‌شوندودر این مرحله بیشترین دقت به کار بسته می‌شود تا تمامی موج‌های اضافه و فضاهایی که ناراستی دارند پوشش داده شوند.آماده سازی تخت‌ها و کابینت‌ها نیز در این مرحله انجام می‌شود.

صفحه‌کاری مرحله پایانی و نهایی است که از لحاظ ظرافت و زیبایی بسیار حائز اهمیت می‌باشد و تمامی اقدامات انجام شده در مراحل قبل به کیفیت و انجام صحیح کار در این مرحله بستگی دارد.

در این مرحله صفحاتی با ابعاد خاص وجنس انتخابی مشتری بر روی زیرکار نصب می‌شوند.پس از نصب صفحات برای پوشاندن شکاف بین صفحات از زهوار استفاده می‌شود.نورپردازی،نصب درب کمدها و کابینت و تختها و نیز تمامی ظریف‌کاری‌هایی که در طرح سه بعدی مشخص شده انجام می‌شود.

در نهایت کف‌سازی که همان آماده‌سازی کف جهت نصب کف‌پوش است،انجام می‌شود.

بالا